Merkez 1 / Paket Özellikleri

Alarm Sistemi, Çelik kapıya takılan manyetik kontak sayesinde, kapı 1 mm açıldığında alarm sisteminin otomatik olarak devreye girdiği bir sistemdir. Evde olan cam ve pencere vs. gibi açılabilir veya girilebilir olan bölgelere alarm dedektörü yada kapı manyetik kontağı koyularak alarm sistemini devreye sokan ürünler yerleştirilir. Hırsızın girebileceği alanlar bariyerler, manyetik kontaklar ve dedektörler koyularak güvenlik altına alınır.

Ana giriş kapısının üzerine mavi ışıklı yanan alarm sireni koyulur. Bu sireni gören hırsızlar zaten alarm sisteminin çalıştığını görüp hırsızlıktan vazgeçmesi için önemli bir etkendir. Ayrıca diğer balkon ve diğer cephelere yanıltma amaçlı alarm sireni koyulabilmektedir. Elektrik kesintisine karşı alarm sisteminin içinde 48 saat devrede kalan aküler bulunmaktadır yani hırsız elektrikleri kesse dahi alarm sistemi 48 saat daha çalışmaktadır.

Hırsız içeriye girmeden önce dışarıda olan kutunun kablosunu keserek sabote etmeye çalışırsa alarm sistemi anında devreye girer ve Merkez 1 Haber Alma anında olayı görür, ev sahibine ve polise haber verir ve hırsız içeri girmeden önce içinde aküsü olan sirenin vidasını sökmek isterse dahi vidayı 2 tur çevirdikten sonra alarm sistemi anında devreye girecek ,Haber Alma Merkezine haber gidecek ve yetkili kişiler anında haberdar edilecektir. Hırsız içeriye girdikten sonra alarm sistemini herhangi bir kablosunu, tuş takımını kırmak dahi olsa dedektörleri kırarak da alarm sistemini devre dışı bırakamaz. Kablo kesilmeleri ve kırılmalara karşı sistem sabotaja karşı duyarlı olduğu için alarm sistemi hemen devreye girer ve Merkez 1 Haber Almaya haber gider ve haber verilecek kişilere anında bilgi ulaşır.

Alarm sistemi doğalgaz dedektörü takılarak anında doğalgazdan bir kaçak olduğunda devreye girer ve AKSAGAZ’a, ambulansa ve tüm yetkililere haber verilir ve can güvenliği açısından da alarm sistemi çok etkili sistemdir.

Alarm Sistemine yangın dedektörü takılarak daha yangın çıkmadan dumanı ve ısıyı algılayarak anında alarm sistemi devreye girecektir. Aynı sistem su baskın dedektörü koyularak su baskını 1 mm yere döküldüğünde dedektörler algılayarak alarm sistemini devreye sokarak yine alarm merkezine sinyal gider ve bu sinyal sonucunda ev su basmadan tüm yetkililere haber verilmiş olur.