Hırsızlık

Merkez1 , 5 Aşamalı Koruma Sistemi
"Evinize izinsiz bir girişim olduğu durumlar"
Böyle bir durumda ilk önce harici ve dahili siren sistemleri devreye girer. Büyük bir caydırıcılık özelliği bulunan bu sirenler 100 desibellik bir ses ile çevreyi uyarmaktadır.

Sirenlerle eşzamanlı olarak Merkez 1 Alarm Merkezi'ne sinyal gönderilir. Profesyonel Merkez 1 personelimiz size ve polise haber vererek olay yerine hızla müdahele imkanı sağlar.

 

Ülkemizde yaşanan hırsızlık olaylarının yüzde 80'i kapıdan izinsiz girişler şeklinde gerçekleşmektedir. Hırsızlar, tırmanamayacakları kadar yüksek mekanlara kapıyı ya da kilidi kırarak girebilmektedir.

Yangın

Merkez1 , 5 Aşamalı Koruma Sistemi
"Yangın çıkması durumu "
Böyle bir durumun farkına varırsanız , Merkez1 Şifre panelizinde yeralan İtfaiye butonu ile Alarm Merkezimize yangın sinyali gönderebilirsiniz. Profesyonel Merkez 1 personelimiz anında itfaiyeye haber vererek olay yerine hızla müdahele imkanı sağlar.

Farkında olmadığınız durumlarda bile Isı veya duman dedektörleri olası bir yangın durumunda Merkez 1 Alarm Merkezi'ne yangın sinyalini otomatik olarak gönderir ve Merkez 1 personelini bilgilendirir.

 

Ortalama her yıl , 8 evden birinde yangın meydana geliyor. Yemek pişirirken oluşan yangınlar genellikle ilk 15 dakika içinde şiddetleniyor. Olaya hızlı müdahele , hasarı minimum seviyede tutmaktadır.

Acil Sağlık

Merkez1 , 5 Aşamalı Koruma Sistemi
"Acil sağlık durumu "
Merkez 1 şifre paneli üzerinde bulunan ambulans butonu, evinizdeyken meydana gelebilecek olası bir acil sağlık sorununda Merkez 1 Alarm Merkezi'ne sinyal göndermenize olanak sağlar. Böylelikle siz ya da yakınlarınız acil bir sağlık sorunu ile karşılaştığı anda, hangi numarayı aramanız gerektiğini düşünmekle uğraşmaz, ambulans butonuna basarak evinize gerekli ambulans yönlendirmesinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlarsınız.

 

Acil hastalık ve yaralanma hallerinde, konusunda özel eğitim almış ekipler tarafından, tıbbi araç ve gereç desteği ile vakit kaybetmeden yapılan müdahale hasta ya da yaralının hayatının kurtulmasında en önemli faktördür.

Gaz Kaçağı

Merkez1 , 5 Aşamalı Koruma Sistemi
"Gaz kaçağı durumu "
Merkez 1 Güvenlik Paketinize tercihinize göre ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbon monoksit, LPG ve doğalgaz kaçaklarına karşı anında önlem alabilirsiniz. Güvenlik Paketiniz, bu dedektörler sayesinde sisteminizde bir gaz kaçağı olması durumunu hemen fark ederek, sizin herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan Merkez 1 Alarm Merkezi'ne sinyal gönderir ve ilgili birimleri evinize yönlendirir.

 

Karbonmonoksit gazı renksiz, kokusuz ve tatsız bir gaz olduğu için insanlar tarafından fark edilememektedir. Her yıl genç, yaşlı binlerce insan karbonmonoksit zehirlenmeleri nedeniyle evde kitap okurken, uyurken ya da televizyon izlerken hayatını kaybetmektedir.

Panik

Merkez1 , 5 Aşamalı Koruma Sistemi
"Sağlık & Soygun & Hırsızla Karşı Karşıya Kalma durumları"
Merkez 1 Güvenlik Paketinizde yer alan şifre paneli üzerinde bulunan 'panik' butonu ile herhangi bir panik anında, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile durumu Merkez 1Alarm Merkezi'ne bildirebilirsiniz. Panik butonu ambulans gerektirecek acil sağlık sorunlarında kullanılabildiği gibi soygunlarda ve hırsız ile karşı karşıya kalınması durumunda da kullanılabilen bir butondur. Butona basılması ile birlikte Merkez 1Alarm Merkezi tarafından evinize gerekli yönlendirmeler gerçekleştirilir.

 

Evinizde ya da işyerinizde yaşanacak olası bir panik anında aramanız gereken acil durum numaralarını unutmanız muhtemeldir. Panik butonu ile hangi numarayı aramanız gerektiğini düşünmeye gerek kalmadan tek tuş ile yardım çağırabilirsiniz.